S KOLESOM NA BELE STENE (1122 m)

Planinsko društvo Ribnica vas v soboto, 9. maja 2015, vabi na

turnokolesarsko turo - S KOLESOM NA BELE STENE (1122 m)

    Odhod: v soboto, 9. maja 2015, ob 9. uri, izpred prostorov PD Ribnica, Škrabčev trg 5, Ribnica, gps N45 44.235 E14 43.742. Tura je krožna, vrnemo se na izhodišče.
    Prevoz: lasten prevoz na izhodišče.    

        Podatki o turi:

    Najvišja točka: 1122 m (Bele stene).
    Najnižja točka. 489 m (Ribnica).
    Dolžina ture: 45,2 km.
    Skupaj vzpona: 1010 višinskih metrov.
    Zahtevnost vzponov: V3.
    Zahtevnost spustov: S3.
    Čas vožnje: 4 ure.
    Trajanje ture: 5 do 6 ur.
    Težavnost: III+ (priloga lestvica zahtevnosti)
    Kratek opis ture: Iz centra Ribnice začnemo v smeri Ugarja, prečkamo potok Ribnica in v lahkem vzponu prikolesarimo v vas Zadolje. Sledimo cesti, ki vodi proti Travni gori, a le do drugega odcepa, kjer zavijemo levo. Nadaljujemo dokler se cesta vzpenja, nato nas kažipot usmeri levo, na stene, kjer se nam odpre čudovit razgled na ribniško dolino in Malo goro. Bele stene so veliki skladi apnenca, ki štrlijo iz gozda, znani tudi kot Okamneli svatje, o čemer govori legenda. Sledi malo spusta do ceste, kjer zavijemo desno proti Jelenovemu žlebu. Pri gozdarski koči Korita zavijemo levo, v Jelenovem žlebu pa nas tabla usmeri proti Travni gori - desno. Pot nas vodi malo navzgor malo navzdol in kmalu na desni zagledamo Dom na Travni gori (906 m). To je priložnost za okrepčilo ... (več v pripetem dokumentu).
    Podlaga je večinoma dobro utrjen makadam, nekaj je gozdnih poti pa tudi asfaltne podlage. Tura ni tehnično zahtevna, potrebno je nekaj kolesarske kondicije.
    Obvezna oprema: primerna kolesarska oprema - tehnično brezhibno gorsko kolo s profiliranimi gumami, čelada (obvezna!), rokavice, vetrovka, orodje, rezervna zračnica in prva pomoč. Turo je možno prevoziti tudi s treking kolesom, z ustreznimi gumami.
    Malica in pijača: iz nahrbtnika.
    Prijave: v torek, 5. maja 2015, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica na Škrabčevem trgu 5 v Ribnici
    Informacije: Božo Lašič, turnokolesarski vodnik, na email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali gsm 040 260 700.
    V primeru slabega vremena bo tura prestavljena ali odpovedana.

Več o turi v pripetem dokumentu, kjer je tudi skica in prerez poti; pripenjamo tudi lestvico zahtevnosti.

Planinsko članarino za leto 2015 lahko vplačate vsak torek ob 19. uri v prostorih PD Ribnica, Škrabčev trg 5, Ribnica.

Vabljeni!

Srečno in varno na poti,
PD Ribnica