KOŠUTNIKOV TURN (2.133 m)

Planinsko društvo Ribnica vas vabi v soboto, 22. julija 2017, na KOŠUTNIKOV TURN (2.133 m) iz Avstrije, na ferato, vrh in viseči most.

· Odhod: v soboto, 22. julija, ob 4.30 z glavne avtobusne postavje pri cerkvi v Ribnici.
· Prevoz: organiziran.

· Izhodišče: Koča pod Košuto/Koschutahaus (1.280 m).
· Čas hoje (okvirno): 7 ur.
· Zahtevnost poti: zelo zahtevna pot, kondicijsko zahtevna tura.
· Načrt poti: Koča pod Košuto/Koschutahaus (1.280 m)–Ferata ÖTK Steig Neu–priključek na slovensko pot z Dolge njive–Košutnikov turn (2.133 m)–Ferata ÖTK Steig Neu in viseči most–Koča pod Košuto (1.280 m).

· Prijave z akontacijo: v torek, 18. julija, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica na Škrabčevem trgu 5 v Ribnici. Akontacija 20 EUR se plača ob prijavi.

· Potrebna oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema za hojo, visoki, čez gleženj segajoči planinski čevlji z dobro narebrenim podplatom, zložljive pohodne palice, čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet, rokavice za ferate, malica in pijača, osebni dokument, veljavna planinska izkaznica za leto 2017 in varen korak.

· Vodja pohoda in informacije: Zdenka Mihelič, vodnik PZS, informacije: 041 222 358.

VEČ v priloženem vabilu.

Lepo povabljeni!

Srečno in varen korak,
PD Ribnica