MT. COGLIANS (2780 m)

Planinsko društvo Ribnica vas v soboto, 2. julija 2016, vabi na 1. skupno turo s CAI XXX. Ottobre Trieste, na MT. COGLIANS (2780 m), NAJVIŠJI VRH KARNIJSKIH ALP.

Z veseljem vas vabimo na prvo skupno turo s planinskim društvom CAI XXX. Ottobre Trieste iz Trsta. Tokrat nas gostijo prijatelji in nas vabijo na mogočni in izjemni razglednik: Monte Coglians (furlansko Coliàns, nemško Hohe Warte), ki je z 2780 metri najvišja gora Karnijskih Alp. Nahaja se v njihovem osrednjem delu zahodno od mednarodnega mejnega prehoda Plöckenpass (Monte Croce Carnico) na meji med Avstrijo in Italijo. Gora je znana tudi po vojaških bitkah, ki so tu potekale med 1. svetovno vojno.

· Odhod: v soboto, 2. julija, ob 4.30 z glavne avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
· Prevoz: organiziran.

· Izhodišče: Rifugio Tolazzi (1350 m).
· Čas hoje (okvirno, vzpon + sestop): A skupina (Mt. Coglians): 10 ur. B skupina (Rifugio O. Marinelli): 6 ur.
· Zahtevnost poti: A: zelo zahtevna pot in kondicijsko zahtevna tura. B: lahka pot.

· Potrebna oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema za hojo, malica in pijača (vzemite dovolj vode), osebni dokument, veljavna planinska izkaznica za leto 2016 in varen korak. Za skupino A tudi: čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet.

· Prijave z akontacijo: jutri, v torek, 28. junija, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica na Škrabčevem trgu 5 v Ribnici. Akontacija 30 EUR se plača ob prijavi.

· Vodja pohoda: Zdenka Mihelič, vodnik PZS.

VEč v priloženem vabilu.

Lepo povabljeni!

Srečno in varen korak,
PD Ribnica