Ribniški planinci na Miklavževem pohodu

Zadnji letošnji pohod je PD Ribnica izvedlo na Miklavževo nedeljo, 8. decembra, ko se je osem planincev skupaj z vodjo Romanom Petelinom podalo na Miklavžev pohod na Krasji vrh (1773 m). Pohod tradicionalno, letos že dvajsetič, organizira Planinsko društvo Kobarid. Velika skupina planincev je krenila z Drežniških Raven, pot pa jih je vodila po makadamski cesti, gozdnih vlakah, mulatjeri in mimo objektov 1. svetovne vojne. Čeprav so planinci vzeli pot pod noge še oblačnem in meglenem vremenu, pa jih je na višini okoli 1600 metrov nadmorske višine pričakalo sonce in prve zaplate snega, le-te so se nekoliko povečale do vrha. Planinci so bili na vrhu nagrajeni ne samo z zadovoljstvom nad vzponom, ampak tudi s čudovitimi razgledi na bližnje vrhove, ki so se kopali iznad meglenih dolin. »Vzdušje na vrhu je bilo veselo, saj so primorski planinici prepevali slovenske narodne pesmi,« je dejal vodja Roman Petelin, in dodal: »Sestopili smo na drugo stran Krasjega vrha, nižje pa se je pot priključila poti pristopa. Varno in zadovoljno smo sestopili do izhodišča, kjer nas je pričakalo tudi sonce.« Organizor je za planince poskrbel s čajem in jedačo (pašto), pričakal pa jih je tudi sveti Miklavž z angeli in s parkeljni. »Pridne otroke in planince je sv. Miklavž tudi obdaril (šiba, obeski za ključe). Zadovoljni in polni vtisov smo se odpravili domov,« je vesel povedal vodja zadnjega pohoda PD Ribnica v letošnjem letu.

Zdenka Mihelič

Pd Rbc Krasji vrh 8 12 2019 arhiv RomanaPetelina DSC04467 
Krasji vrh je ribniške planince in vse ostale zbrane na Miklavževem pohodu pozdravil s soncem.
Foto: arhiv Romana Petelina

PD Rbc Krasji vrh 8 12 2019 fotoRomanPEtelin DSC04465
Navdušujoči razgledi s Krasjega vrha.
Foto: Roman Petelin