Ribniški planinci na petem srečanju pri Sv. Ani

V soboto, 20. oktobra, je Planinsko društvo Ribnica pri Planinski koči pri Sv. Ani na Mali gori pripravilo že peto srečanje članov društva, in sicer z namenom, da se člani PD Ribnica družimo tudi na skupnih srečanjih pri naši koči, se imamo lepo, poklepetamo o preteklih dosežkih ter gremo smelo novim ciljem in vrhovom naproti. Srečanja se je v res krasnem, sončnem jesenskem dnevu udeležilo skupno štirindvajset članov. Člani so se zbrali ob vznožju Sv. Ane, se skupaj podali k Sv. Ani in do naše planinske koče tik pod vrhom. V uvodu srečanja je predsednik pozdravil vse zbrane, izpostavil dosežke društva letošnjem letu, pohvalil in zahvalil se je markacistom za skrb ter lepo urejeno in označeno planinsko pot, še posebej pa se je zahvalil vsem vodnikom v PD Ribnica za pripravo, organizacijo in vodenje pohodov. Vsi pohodi so bili vodeni na visokem nivoju. Zahvalil se je tudi vsem ki so po svojih močeh pomagali na druge načine, ter seveda vsem dežurnim za opravljeno dežurstvo v naši koči in vsem, ki so se udeležili delovnih akciji pri sanaciji posledic lanskega vetroloma. Vodniški odsek PD Ribnica je že pripravil program izletov in pohodov v prihajajočem letu 2019, tako da je predsednik zbrane člane že povabil k udeležbi na zanimivih pohodih, seveda ni še razkril vseh načrtov, saj je v tistem času šlo še za delovno gradivo, z veseljem pa je bil razkrit dvodnevni pohod na Triglav. Na koncu je društvo udeležence pogostilo s kranjsko klobaso in čajem ter s kavico in sladkimi dobrotami. Vsak udeleženec je na srečanju prejel praktično darilo – lep dežnik z znakom PD Ribnica, da bi z njim 'držali gor vreme', kot so dejali v starih časih. Malo za šalo, malo za res. Zagotovo pa je, da smeha, iskrivega obujanja spominov, smelih načrtov in prijetnega klepeta tisto soboto ni zmanjkalo. Saj vemo: lepo je iti v hribe, a še lepše je iti v hribe s prijatelji.

Zdenka Mihelič

Veselo srečanje članov PD Ribnica pri koči pod Sv. Ano
Veselo srečanje članov PD Ribnica pri koči pod Sv. Ano
Foto: Nejc Hočevar