Ribniški planinci na vrhovih pod Storžičem

Ribniški planinci se podajamo na različne vrhove in planinske poti. V soboto, 29. septembra, se je tako skupina osmih planincev z vodnikoma PZS Romanom Petelinom in Stanetom Babičem podala na manj znane vrhove ob veliko bolj znanem Storžiču. Precej strma pot jih je iz naselja Mače vodila do Hudičevega boršta (1328 m) in tamkašnjega prijaznega planinskega zavetišča, nato na Srednji vrh (1853 m) in Mali Grintovec (1813 m), od tam pa so sestopili do Planinskega doma na Kališču (1534 m) in nazaj na izhodišče v Mače. Vreme jim je lepo služilo, bilo je toplo za ta letni čas, sončno pa toliko, da so se jim odprli lepi razgledi na Storžič, Cjanovco in sosednje vrhove in doline. Vodja pohoda Petelin je še dejal: »Ob poldne, ko smo bili na Srednjem vrhu, se je iz doline začela valiti megla, tako da je popoldne postalo oblačno in hladneje. A vzdušja v skupini tega ni zmotilo, imeli smo se lepo, vzdušje je bilo dobro.« Udeleženci so bili zadovoljni s turo in z lepimi razgledi na kranjsko dolino z vrhovi. Lačne trebuščke pa so nasitili v gostilni Dežman.
Zdenka Mihelič

Zadovoljni udeleženci pohoda na Srednji vrh in Mali Grintovec
Zadovoljni udeleženci pohoda na Srednji vrh in Mali Grintovec
Foto: Roman Petelin