• Zakon o elektronskih komunikacijah

Članarina

Članarina predstavlja prispevek, ki ga vsak član sleherno leto prispeva za potrditev svoje pripadnosti, za sofinanciranje programov osnovnega delovanja ter za pridobitev ugodnosti, ki izhajajo iz članstva v Planinski zvezi Slovenije.

Vsakoletno članstvo traja od 1. 1. do 31. 1. naslednje leto (13 mesecev).

Višina članarine in ugodnosti so odvisni od vrste izbrane kategorije članstva.

Članarino lahko vplačate vsak torek v času uradnih ur PD RIbnica na Škrabčevem trgu 5 v Ribnici.

Vrste Članstva in cenik

Kategorije članstva

A

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z največjim obsegom ugodnosti

A/ družinski popust

B

B/ družinski popust

B1

polnoletna oseba - oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti

S+Š

srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti

S+Š/ družinski popust

P+O

predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik

P+O/ družinski popust

OPP

oseba s posebnimi potrebami, brez poslovne sposobnosti

OPP/ družinski popust

Ugodnosti članstva za tekoče leto

Kategorije članstva 2017 A B B1 S+Š P+O OPP*
1. zavarovanje za nezgodno smrt pri planinski dejavnosti
2. zavarovanje za invalidnost pri planinski dejavnosti
3. zavarovanje za stroške reševanja v tujini - ves svet

4. zavarovanje za stroške reševanja v gorah Evrope in Turčije
5. zavarovanje odgovornosti v tujini - ves svet
6. zavarovanje odgovornosti v gorah Evrope in Turčije
7. popusti pri prenočevanju v planinskih kočah PZS (50 %), razen v sobah z 1 do 6 ležišči v planinskih kočah I. kategorije (30 %)
8. popusti pri prenočevanju v planinskih kočah 13 planinskih organizacij Evrope
9. oprostitev plačila turistične takse v planinskih kočah ok ok
ok ok
10. Cici dnevnik, Dnevnik 1 ali Dnevnik 2 Mladi planinec/ Mlada planinka**
11. 20 % popust pri nakupu edicij Planinske založbe PZS
12. 25 % popust pri naročnini na Planinski vestnik

13. 20 % popust pri obisku Slovenskega planinskega muzeja
14. popust pri vstopnini v Nacionalni park Paklenica

POPUSTI VELJAJO V NASLEDNJIH PRODAJALNAH oz. PARTNERJIH:
Zadnje posodobitve si lahko ogledate na straneh PZS

Alpina Žiri, www.alpina.si: popusti veljajo v vseh Alpininih prodajalnah po Sloveniji. V teh prodajalnah je predstavljena tudi celotna kolekcija pohodne obutve. Seznam vseh prodajaln: www.alpina.si/si/mreza/si/.

Annapurna Way, www.annapurna.si, Krakovski nasip 10, Ljubljana; trgovina Švarova ulica 14, Ljubljana.

Gornik, Mojca Mohorič, s.p., www.gornik.si, Gorenja vas – Reteče 36, Škofja Loka, 041 335 912.

Iglu Šport, d. o. o., www.iglusport.si: Ljubljana Tržaška c. 88, Petkovškovo nabrežje 31; BTC/ Šmartinska c. 152, hala 3/I; Maribor Jadranska c. 27; Celje Ul. Mesta Grewenbroich 9; Kranj – Ulica Mirka Vadnova 19; Lesce – Alpska c. 27; Solkan (Nova Gorica) – Trg Jožeta Srebrniča 4; Tolmin – Trg 1. maja 1;  Bovec – Ledina 3; Koper – Ljubljanska cesta 3.

Promontana, d. o. o., Kranj, www.promontana.si: Kranj Partizanska cesta 18.

Tomas Šport 2, d. o. o., www.tomassport.si: Ljubljana – Mestni trg 18, Čopova ulica 14 in City park, Šmartinska 152; Maribor – Jurčičeva ulica 4 in Pobreška 18; Celje – Spar center, Mariborska c. 100; Trbovlje – Ul. 1. junija 1a; Velenje – Nakupovalni center Velenje, Kidričeva c. 2 b; Novo mesto – Ljubljanska 22; Murska Sobota Plese 2; franšizne prodajalne Tomas Sport:Ptuj – Gavez Anton, s. p., Slovenski trg 1; Slovenj Gradec – Rojnik Drago, s. p., Glavni trg 33; Kranj – Optimist, d. o. o., Prešernova ul. 12; Bled – Optimist, d. o. o., Ljubljanska c. 4; Ribnica – Obrtna cona 29; Sežana Stjenkova 1, Karsika center; Postojna Tržaška 11; Nova Gorica Gradnikove brigade 7.

Univet, d. o. o., Ljubljana, www.univet.si: poslovalnica Pohodnik BTC, hala A, Šmartinska 152, Ljubljana.

Intersport, www.intersport.si: popusti veljajo v vseh trgovinah Intersport v Sloveniji.

Simpro, d. o. o.: trženje blagovne znamke Jack Wolfskin (oblačila: pohodne hlače, jakne, perilo, kape; oprema: nahrbtniki, torbe, rokavice; obutev: alpinistični in treking čevlji, obutev za prosti čas).

Singla.si, spletna trgovina Matija Butina, s. p., www.singla.si: Ulica Marije Mlinar 3, 1000 Ljubljana.

On-line, d. o. o., www.on-line.si: trgovina Brezovica 1, Žirovnica.

KC Bauer, d. o. o., www.centerbauer.com: Kolesarski center Bauer, d. o. o., Šmartinska cesta 152, 1000 Ljubljana.

Garmin Slovenija, d. o. o., www.garmin.si: prodaja: poslovna cona A22, Šenčur in Planinska trgovina, Dvorakova 9, Ljubljana.

Thermana, d. d., Terme Laško, www.termana.si: Zdraviliška cesta 6, 3270 Laško.

Terme Krka, www.terme-krka.si: Terme Dolenjske Toplice, Terme Šmarješke Toplice, Hotel Strunjan, Hotel Otočec in Hotel Krka Novo mesto

RTC Krvavec, d. d.www.rtc-krvavec.si: Grad 76, 4207 Cerklje na Gorenjskem.

Logarska dolina, d. o. o.www.logarska-dolina.si: Logarska dolina 9, 3335 Solčava.

Kitio, d. o. o., www.kitio.com: Dunajska 5, 1000 Ljubljana.

Podium, d. o. o., http://craft-slo.si: Borovec 31, 1236 Trzin

Nacionalni park Paklenica, www.np-paklenica.hr: Dr. Franje Tuđmana 14 a, 23244 Starigrad – Paklenica

Slovenski planinski muzej, http://www.planinskimuzej.si/: Triglavska cesta 49, 4281 Mojstrana

Planinska trgovina, http://www.pzs.si/trgovina.php: Dvorakova 9, 1000 Ljubljana