Krasji vrh (1.773 m), Miklavžev pohod, 8. 12. 2019 - vabilo

Planinsko društvo Ribnica vas v nedeljo, 8. decembra 2019, vabi na
KRASJI VRH (1.773 m), Miklavžev pohod.

·  Odhodv nedeljo, 8. decembra, ob 4.30 z avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
·  Prevoz: organiziran.
·  IzhodiščeDrežniške Ravne (820 m).
·  Načrt potiDrežniške Ravne (820)–Planina Zaprikaj (1208 m)–Krasji vrh (1773 m)–sestop po isti poti.

·  Višinska razlika: 953 m.
·  Čas hoje (vzpon in sestop; okvirno): 7 ur.
·  Zahtevnost potilahka pot, zimska tura, težavnost odvisna od razmer.
· Potrebna oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema za zimske razmere, male derezice, gamaše, pohode palice, malica in pijača, osebna in zdravstvenga izkaznica, planinska izkaznica s plačano članarino PZS za leto 2019, osebni dokument in varen korak.
· Opis: Na izhodišču na Drežniških Ravnah se bomo priključili organizatorju pohoda, Planinskemu društvu Kobarid, ki bo vodil pohod na Krasji vrh.
·  Hrana in pijača: med pohodom iz nahrbtnika, po končanem phodu organizator poskrbi za hrano (pašta).
·  Prijave z akontacijov torek, 3. decembra, ob 18. uri, v pisarni PD Ribnica (Škrabčev trg 5, Ribnica)
·  Akontacija: 25 EUR.
·  Vodja ture: Roman Petelin, vodnik PZS, informacije: 041 325 664.