3. dobrodelni pohod na Ortneški Stari grad, 28. 4. 2019 - ODPADE zaradi slabe vremenske napovedi

Dodano v četrtek, 25. aprila 2019: Dobrodelni pohod ODPADE zaradi slabe vremenske napovedi.
Planinsko društvo Ribnica vas v nedeljo, 28. aprila 2019, vabi na

3. DOBRODELNI POHOD PO GRAJSKI POTI NA ORTNEŠKI STARI GRAD OB DNEVU ZEMLJE.

· Pridružili se bomo pohodu Lions kluba Ribnica.
· Zborno mesto: v nedeljo, 28. aprila, ob 12.50 na parkirišču ob železniški  postaji v Žlebiču.
· Prevoz: do parkirišča ob železniški postaji v Žlebiču lasten oz. po dogovoru med udeleženci.
· Čas hoje (okvirno): 3 do 4 ure.
· Zahtevnost poti: lahka pot. Pot je primerna za vse generacije - od najmlajših do najstarejših.
· Načrt poti: Na pot se bomo podali s parkirišča pri železniški postaji v Žlebiču proti odcepu za Gorenje Laze v Žlebiču in se od tam povzpeli do Ortneškega gradu, kjer se bo odvijal blagoslov konj konjenikov v organizaciji PGD Velike Poljane. Na stojnici LK Ribnica boste lahko kupili dobrodelno pecivo za 1 EUR.

Po programu bomo pot nadaljevali v smeri Hudega Konca, Preske, Sinovice, Gorenjih Lazov in se vrnili do izhodišča v Žlebiču.
· Potrebna oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema, po želji pohode palice, malica in pijača, planinska izkaznica s plačano članarino PZS za leto 2019 in varen korak.

· Prijave: Prijave niso potrebe. Za udeležbo na pohodu ni startnine.
· Vodja pohoda s strani PD Ribnica: Tomaž Pahulje, vodnik PZS.

· Informacije: Marjana Rozman, 041 847 365.
Lepo povabljeni na spoznavanje naših krajev in poti!