Galetovec (1265 m)

Planinsko društvo Ribnica vas soboto, 16. junija 2018, vabi na

GALETOVEC (1265 m).
 
·  Odhodv soboto, 16. junija, ob 6. uri z glavne avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
·  Prevoz: organiziran.
·  Izhodišče: Bohinjska Bela pri železniški postaji (550 m).
·  Višinska razlika: 715 m.
·  Potek pohoda: S hojo pričnemo v Bohinjski Beli pri železniški postaji, sestopimo v Sr. Gorjuše.
Galetovec je neizrazit vrh v visoki planoti Pokljuke, ki pa je zaradi svoje 500 m visoke prepadne stene in ne nevarnega dostopa ter čudovitega razgleda že dolgo priljubljena točka krajših ali daljših izletov. Razgled se odpre nenadoma, in seže vse od Jesenic pa skoraj do Kranja. Na desni je lepo viden venec Bohinjskih gora, globoko spodaj je Bohinjska Bela in Bled, nasproti pa navpična stena Babjega zoba, ki se nadaljuje v temne gozdove Jelovice, prekrasni pogled pa zaključuje mogočna pregrada Karavank in Kamniških planin.
·  Čas hoje (okvirno): 4 ure.
·  Zahtevnost poti: lahka pot.
·  Oprema in dokumenti: vremenu in razmeram primerna osebna planinska oprema, pohodne palice, osebni dokument, zdravstvena izkaznica, plačana planinska članarina za leto 2018, dobra volja in varen korak. 
·  Hrana in pijača: iz nahrbtnika.
·  Prijave z akontacijo: v torek pred pohodom12. junija,ob 19. uri v pisarni PD  Ribnica(Škrabčev trg 5, Ribnica)
·  Akontacija: 20 EUR.
·  Vodja pohoda: Marjana Rozman, informacije: 041 847 365.
 
Lepo povabljeni!
Srečno in varen korak,
PD Ribnica