• Zakon o elektronskih komunikacijah

Mt. Coglians (2780 m) in Mt. Floriz (2184 m)

Planinsko društvo Ribnica vas v soboto, 8. julija 2017, vabi na 1. skupno turo s CAI XXX. Ottobre Trieste, na:

A skupina: MT. COGLIANS (2780 m), najvišji vrh Karnijski Alp,
B skupina: Rifugio O. Marinelli (2122 m) in MT. FLORIZ (2184 m).

· Odhod: v soboto, 8. julija, ob 4.30 z glavne avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
· Prevoz: organiziran.

· Izhodišče za obe skupini: Rifugio Tolazzi (1350 m).
· Čas hoje (okvirno, vzpon + sestop): A skupina: 10 ur. B skupina: 6 ur.
· Zahtevnost poti: A: zelo zahtevna pot in kondicijsko zahtevna tura. B: lahka pot.
· Načrt poti:
A: Rifugio Tolazzi (1350 m)–pot Spinotti–Mt. Coglians (2780 m)–Rifugio O. Marinelli (2122 m)–Rifugio Tolazzi (1350 m).
B: Rifugio Tolazzi (1350 m)–Rifugio O. Marinelli (2122 m)–Mt. Floriz (2184 m)–Rifugio O. Marinelli (2122 m)–Rifugio Tolazzi (1350 m).

· Potrebna oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema za hojo, zložljive pohodne palice, malica in pijača (vzemite dovolj vode), osebni dokument, veljavna planinska izkaznica za leto 2017 in varen korak. Za skupino A še: čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet, rokavice za ferate.

· Prijave z akontacijo: v torek, 4. julija, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica na Škrabčevem trgu 5 v Ribnici. Akontacija 30 EUR se plača ob prijavi.
· Vodja pohoda: Zdenka Mihelič, vodnik PZS, informacije: 041 222 358.

VEČ o načrtu poti in pohodu v priloženem vabilu.

Priredil Peter Debelak
Free templates